AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve il başkan yardımcıları, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.İzmir İl Başkanı Şengül, 24 Haziran seçimleri için geniş çaplı bir değerlendirmede bulundu. Yeni döneme dair de konuşan İl Başkanı Şengül, yerel seçimler hakkında net ifadeler kullandı. İl Başkanı Şengül, “24 Haziran’da yoğun bir seçim kampanyası geçirdik. Belki erken seçim bekleniyordu ama açıkçası bu kadar bizde beklemiyorduk. Kongre süreci devam ederken seçim kararı alındı. Teşkilatlarımızla süreci tamamlamadan seçime girdik. Ama biz AK Parti olarak her zaman her an yapılacak seçimlere hazırız. Sadece seçim zamanları ortaya çıkmıyoruz. Her zaman canlı bir yapımız var. Seçim zamanı bitince hemen bir sonraki seçimle ilgili çalışmalarımızı başlatıyoruz” dedi.

“AK Parti seçimde istediği hedefe ulaşmıştır” diyen Şengül,  “Cumhurbaşkanımızı seçtirdik. İttifak olarak mecliste çoğunluğu da sağladık. Bu seçimin galibi Cumhur İttifakı, AK Parti ve MHP olmuştur. Hedefine ulaşmıştır. Ülkenin, partimizin beklentileri çok fazla. Bizde bu yeni sistemle beraber Türkiye’ye dinamizm geleceğini düşünüyoruz. Yeni sistemde gerçekten vatanını, milletini seven, iş yapacak bürokratların önü açılacaktır. Koltuğunu, makamını korumak isteyenlerin devri bitmiştir. Çaba sarf eden bürokratın önü açılacak. Siyasetin hızlı karar alma süresi işleyecek. Orta ve uzun vadede ciddi katkılar sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

İzmir adına seçimden sonra sevindirici gelişmeler oldu. Başbakanımız meclis başkanı oldu. Mecliste denge unsuru olarak görevine devam ediyor. İl yönetiminde daha önce beraber yürüdüğüm Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman Bakanı oldu. Eski milletvekilimiz Nükhet Hanım Dokuz Eylül Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İzmir çok önemli bir şehir. Bizim AK Parti olarak bize oy verenlere yüksek hizmet etmek, az oy verenlere hizmet etmemek gibi bir anlayışımız yok. Siz ülkede gelişmeyi sağlayabilmeniz için ülke genelinde kalkınması sağlamanız gerekiyor. İzmir’in çok önemli potansiyelleri var. Tarım yönü ön plana çıkmış birçok şehirden çok daha fazla katma değer üreten bir şehir. İzmir bir yandan sanayi şehir. Teknolojinin ön plana çıkmaya başladığı şehir oldu. İzmir bir turizm şehir. Muhteşem bir tarihi, doğası var” dedi.

2019’da gerçekleşmesi planlanan yerel seçimlere yönelik konuşan Şengül, “Önümüzde yerel seçimler var. 24 Haziran bittikten sonra çalışmalarımıza başladık. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. İlçelerimizdeki eksiklikleri tespit ettik. Birkaç ilçemizde revizyona gideceğiz. Teşkilatımızdan aday olmak isteyen arkadaşlarımız olacak. Boşalan yerlere onları koyacağız. Kadın kollarımızda revizyonlar yapıyoruz. AK Parti il başkanlığı olarak ilçe ilçe hangi stratejileri gerçekleştirmemiz lazım, bunları düşüneceğiz. Büyükşehir’le ilgili çalışmalarımız var. Bugüne kadar neleri yapması gerekirdi? Biz iktidara gelirsek neler yapacağız? Bunlarla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Arkamızda inanılmaz bir teknik ekip var. Ciddi bir hazırlık yapıyoruz. Meclis başkanımız İzmir’e ilk geldiğinde 35 proje vardı. Onları takip ediyoruz. Milletvekili seçimlerinde tüm teşkilat mensuplarına ‘hepiniz milletvekilisiniz’ diyordum. Şimdi de tüm ilçelerimizdeki teşkilat mensuplarına ‘siz belediye başkanısınız’ diyorum. Ona göre çalışsınlar” açıklamasında bulundu.

Dier Yazlar