“ Kimseye kırgın değilim”

İzmir AK Parti İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Aydın Şengül Ankara'da yaptığı görüşmeler sonucunda istifa kararını aldığını söyledi.

“ Kimseye kırgın değilim”

İzmir AK Parti İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Aydın Şengül Ankara'da yaptığı görüşmeler sonucunda istifa kararını aldığını söyledi.

“ Kimseye kırgın değilim”
13 Nisan 2019 - 14:53

Kurulduğu günden bu yana teşkilatın her kademesinde görev aldığını 14 aydır da partisinin İzmir il başkanı görevinde bulunduğunu vurgulayan Aydın Şengül, hiçbir kişisel hırs ve beklenti olmadan başarı için mücadele ettiğini ifade etti. Toplantıda Şengül şunları söyledi:
“31 Mart ta yapılan seçimlerde aha önce 7 olan belediye sayımız 4'e düştü. Bu son seçimde yüzde 36'yla aldığımız belediyemizi yüzde 46'ya çıkmamıza rağmen kaybettik. Sistem öyle bir hale geldi ki yüzde 50'yi geçmemiz gerekiyor. O yüzden de eski neticeyi sağlayamadık. İlişkilerimizi yürütürken samimiyetle, herkesin dertleriyle dertlenirken yardımcı olmaya ulaşmaya çalıştık. Kimseye kırgın değilim, kimseden bir şey de beklemiyorum. Alkış da beklemiyorum. Sosyal medyada bizle ilgili olumlu düşünceleri olan arkadaşlar var. Teşekkür ediyorum. Kendine göre eleştiri yapan arkadaşlar da var. Onları da kendileriyle baş başa bırakıyorum. Kimseye de kızmıyorum. Allah çıktığımız yolda bizi mahcup etmesin. Bu süreç içerisinde beraber olduğum arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istiyorum. İzmir ile ilgili başarı varsa başarı herkesin olsun. Başarısızlık benim olsun. Benim kafamda böyle bir şey vardı. 1 yıllık zor bir süreçte böyle bir görev yaptık. Bazen siyasette herkesin kendine göre böyle bir hesabı olabilir. İnsanlar yüzüne bakıldığında kimin ne düşündüğü bilemiyorsunuz. Ben kendi adıma gerekeni yaptım. Başarısızlık varsa ve tek başına sorumluluk benimse sorun yok, herkes görevine devam eder. Ama bana ait değilse istifalar devam eder. Nerden baktığınıza bağlı! Ciddi bir oy artışı sağladık. Bunu tek başına Aydın Şengül almadı. Beraber sağladık. Nihat Bey ile süreç içinde çok sorunumuz olmadı. Etaplarla ilgili sıkıntılar oldu. Bazı şeyler söylenmez. Hissedilir, arka planda konuşulur. İyi bir kampanya yürüttük. Kendisinin zaten, ‘ben istemedim beni zorla aday yaptılar’ gibi. Önümüzdeki dönemde özel iş hayatıma döneceğim. Aktif siyaset istemiyorum. Teklif edilse de affımı isteyeceğim. Genel merkeze ya da başkanımıza kırgınlığımdan değil, onlarla siyaset yapmaktan onur ve gurur duydum."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum