Son günlerde doktorlarla ilgili haberler ülke gündemini işgal etmeyi sürdürüyor. Ekol Hastanesi’nde geçtiğimiz günlerde yapılan bir ameliyatla ilgili şikayet  “Şikayetim Var” isimli internet sitesine yansıdı.

Anne ve Babası Doktor olan çocuğa yapılan Tonsillektomi Ve Adenoidektomi (Bademcik Ve Geniz Eti Ameliyatı sırasında küçük dilini yandığını belirten baba hastaneye öfke kustu. Baba açıklaması şöyle:

“Nisan ayında oğlumu Doç Dr. ç. ç adenoidektomi operasyonu yaptı, maalesef oğlumun küçük dilini ameliyat sırasında koter ile yakmış. Bunu bize söylemedi.

Üstelik ben ve eşim doktoruz. Günlerce ateş ve inanılmaz bir ağız kokusu içinde kıvrandık. Kaç kere doktorla bağlantıya geçmemize rağmen, hiçbir şeyi yok diyerek gönderdi. Sonra oğlumun küçük dili ve yumuşak damağı nekroze oldu.

Günlerce Ege ‘de Dokuz Eylül ‘de yatmamıza rağmen doktor hiç ziyaretimize gelmedi. Mahkemeye intikal ettirdik olayı, şimdi de utanmadan hastane sahibi bugün aradı ve ben olayı yeni öğrendim gelin görüşelim diyerek bizi ayağına çağırdı. Daha ne diyeyim.”

Dier Yazlar