Sorular Cevap Bekliyor!

Egeli Haber İmtiyaz Sahibi Cemil Dirim köşe yazısında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a yönelttiği sorulara cevap alamadığını belirterek, seçilmişlerin hesap vermek zorunda olduğunu ve konunun takipçisi olacağını söyledi. İşte o köşe yazısı:

Sorular Cevap Bekliyor!

Egeli Haber İmtiyaz Sahibi Cemil Dirim köşe yazısında Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a yönelttiği sorulara cevap alamadığını belirterek, seçilmişlerin hesap vermek zorunda olduğunu ve konunun takipçisi olacağını söyledi. İşte o köşe yazısı:

Sorular Cevap Bekliyor!
24 Şubat 2020 - 16:19

Sorular Cevap Bekliyor!
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’a bir önceki köşe yazımızda bazı sorular sormuştuk. Üzerinden bir hafta geçti. Yazıyı kaleme almadan önce de meslek etiği gereği danışmanları aracılığı ile soruları kendisine ulaştırıp cevap vermesini beklemiştik. Özetle o zamanda yazıyı yayınladıktan sonra da geçen 15 günde bir cevap gelmedi. Serdar Başkan herhalde çok yoğun olduğundan (!) sorulara yanıt veremedi. Ya da soruları zor yerden sorduk.
Bilenler bilir biz gazeteciliği usta çırak ilişkisinin sürdüğü yıllarda öğrendik. Ustalarımız bize ‘fikri takibi’ yani gündeme getirdiğimiz haberlerin takibini yapmayı öğrettiler. Birileri Serdar Aksoy’u yanlış yönlendiriyor. Bizi sessiz kalarak geçiştireceklerinin sanıyorlarsa yanılıyorlar. Seçilerek gelmiş ve kamunun parasını kullanan herkes kamu adına hareket eden gazetecilerin sorularını cevaplamak zorundadır. O görevlere gelen herkes bunu bilir. Biz sorularımızı soracağız Serdar Aksoy’da cevap verecek. Yanlış bir şey sormuşsak, bir hata varsa çıkıp düzeltecek. Yok o sorular doğru, tespitler gerçekse hata yaptığını idrak edecek ‘hatalıyım’ diyecek.  Cevap vermemenin, o soruları, gerçekleri yok saymanın çözüm olmadığını siyasette tecrübeli ağabeylerine sorarsa öğrenir. Onlar da bunu aynı yollardan geçerek öğrenmişti.
Başkan Aksoy; hala devekuşu gibi kafasını kuma gömüp görünmezi oynayacaksa biz cevapları başka yetkililere gerekirse onu aday yapıp o koltuğa oturmasını sağlayan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelteceğiz, ama ‘fikri takib’e devam edeceğiz taki, Menemenliler, İzmirliler, tüm halk öğreninceye kadar. Sayın Kılıçdaroğlu’na da, CHP Genel Başkanı olarak yerel yönetimlerde uygulanmasını istediği ilkelere uymayan, sorduğumuz sorulara cevap vermeyen, veremeyen Menemen Belediye Başkanı ile ne gibi bir işlem yapacağını soracağız. Eminim bir süre sonra Menemen’deki ilkokul öğrencileri bile bu soruları ezberleyecek. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Halka demokrasi vaat edip oylarını aldıktan sonra iş hesap vermeye gelince yan çizmeye kimsenin hakkı yok. Halka hesap vermek zorundalar.
Aksoy, Menemen sokaklarında ayyuka çıkmış, İzmir’i çalkalayan, ucu daha da yukarılara doğru giden bu iddiaları çıkıp cevaplayamazsa hiçbir inandırıcılığı kalmaz. Böyle devam ederse kalan süresini o koltukta tamamlayabilir mi? Derseniz, ‘’Tarih tekerrürden ibarettir.”
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet Ülker
  1 yıl önce
  Aksoyun açıklayamadığı soruların cevabı çok basit aslında ama hdp kanadından korktuğu için o soruları yanıtsız bırakıyordur bundan eminim gelelim emekçilerin maaşlarına hdp sempatizanlarının ücretleri takır takır ödeniyor hiçbir vasfı tecrübesi olmayan kişilere müdürlük veya yöneticilik vermiş ki dışarıda görseniz şaşarsınız insan bunları duyup veya görünce üzülüyor ama bunları menemen hak ediyormu ediyor kendi kararları çünki seçim döneminde birbirlerini pazarlayan zihniyet şimdi kol kola tahirin şakşakçıları şimdi aksoyun yanında sözüm oki yine kazanan şakşakçılar oldu
 • Yavuz
  1 yıl önce
  Menemen bundan öncede CHP di sadece başkan değişti başka değişen aylarca maaş alamayan çalışanlar geldiği nokta hüsran insanları işinden eden zihniyet ben 57 yaşındayım ve sosyal demokratın. Yıllar önce babası milletvekili seçildiğinde tepe restoranta kendisini destekleyen gençlere ayak takımı diyebilen ve bu lafı şahit olan serdar değirmenci ama belki şimidi unuttum der bilmem kişinin oğlu