Aydem Perakende ve Gediz Perakende, her yıl 25 Kasım Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlayıp 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar devam eden uluslararası bir kampanya olan 16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası’na katılarak kadına yönelik şiddetle ilgili müşterilerini bilgilendiriyor. Kasım ayında bölgede dağıtılan elektrik faturalarının arka yüzünde yaptıkları tasarımla "Kadının Yanında, Şiddetin Karşısındayız. İhtiyaç duyarsanız Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Ev İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’nı (0212 / 0549 656 96 96) arayarak destek isteyin!" mesajını ileten şirketler, Aydın, Denizli, Muğla, İzmir, Manisa’daki 5.5 milyon abonesini bu konuda bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Aydem Perakende ve Gediz Perakende, elektrik faturaları üzerinde iletilen sosyal mesajların yanı sıra Aydem Enerji bünyesinde 2020 yılında başlatılan “Aydem Eşit Hayat İnisiyatifi” ile çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında, toplumsal cinsiyet eşitliği odaklı çalışmalar sürdürüyor. Yüzde elliden daha fazla kadın çalışan oranına sahip olan şirketler, kadınların ve kız çocuklarının daha güvenli ve adil, tüm haklardan eşit yaralandıkları bir gelecek için projeler hayata geçiriyor.
Elektrik Faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” Farkındalığı
Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından küresel ölçekte düzenlenen “16 Günlük Aktivizm - Kadınlara Yönelik Şiddete Son Kampanyası” kapsamında elektrik faturaları üzerinde, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Acil Yardım Hattı’nın iletişim bilgilerini içeren özel faturalarla farkındalık yarattı.
![Elektrik Faturalarında “Aile İçi Şiddetle Mücadele” Farkındalığı](https://www.demokratgazete.com/images/haberler/2022/11/elektrik-faturalarinda-aile-ici-siddetle-mucadele-farkindaligi.jpg)
25 Kasım 2022 - 11:37
- Oasis Aquapark Çeşme kapılarını gençlere açtı
- Kent Konseyleri Bornova’da Buluştu
- Gençler “Uluslararası Yaz Üniversitesi”Nde Buluşacak
- İzmir'in Eşsiz Gün Batımında Körfez Turları Başladı
- Aşure Bereketi Konak’ta Paylaşıldı
- Lozan Barış Antlaşması’nın 101. Yılı İsmet İnönü’nün Doğduğu Evde Kutlandı
- Zabıta memuru adaylarının zorlu sınavı
YORUMLAR