Tugay: “30 ilçeyi de alacağız, bize inanın”

Yerel seçim öncesi çalışma ve ziyaretlerini sürdüren CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bayındır, Çiğli ve Karabağlar'da aday tanıtım toplantılarında kalabalıklara seslendi

Tugay: “30 ilçeyi de alacağız, bize inanın”

Yerel seçim öncesi çalışma ve ziyaretlerini sürdüren CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bayındır, Çiğli ve Karabağlar'da aday tanıtım toplantılarında kalabalıklara seslendi

Tugay: “30 ilçeyi de alacağız, bize inanın”
05 Şubat 2024 - 14:10

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bayındır Belediye Başkan Adayı Davut Sakarsu ile CHP İlçe Başkanlığı önünde, Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız'la birlikte Çiğli Cumhuriyet Meydanı'nda, Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil İnay Kınay'la da Karabağlar Uğur Mumcu Parkı’nda sahneye çıktı, kalkınma belediyeciliği ve sandık ittifakına vurgu yaptı.

Halka daha yakın, kararları birlikte veren, temel ihtiyaçları karşılayan anlayışıyla hizmet üreteceklerinin altını çizen Tugay, “İzmir kendi belediyesiyle kalkınan, işsize iş bulan, kendi ürettiğiyle daha uygun fiyata beslenen bir kent olacak, Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

“Örgütümüzle gurur duyuyoruz”
“İşte örgüt, işte başkan”, “Seninle gurur duyuyoruz” sloganları ile kürsüye çıkan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, “Örgütümüzle gurur duyuyoruz. Bizden hizmet beklediğinizi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı daha ileriye götürmesini istediğinizi söylediniz. Bu bilinçle çalıştım ve hazırlandım. Biz, kökleri Kuvai Milliye’ye dayanan, ülkemizin demokrasi tarihine adını yazdıran 100 yıllık partimizle görev alan belediye başkanlarımız ve siyasetçilerimizle ülkenin onurunu korumak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi var
“Ülkemizde yoksulluk, enflasyon, pahalılık, kötüye giden çok şey varken İzmir bilsin ki Cumhuriyet Halk Partisi var ve sizi yalnız bırakmayacağız. Aramızdaki yakınlık bozulmasın, Allah birlik ve beraberliğimize zeval vermesin” diyerek sözlerine devam eden Tugay, “Biz bu şehrin yetiştirdiği evlatlarıyız. Karşınızda ailelerimiz, eşlerimiz, çocuklarımızla duruyoruz. En temiz duygularımızla karşınızdayız. Amacımız, size hizmet etmek, mahcup hissetmemek. Sizi böyle görünce heyecanlanıyoruz. CHP çatısı altında hizmet etmekle, siyaset yapmakla onur duyuyoruz, ölene kadar bu onuru duymaya devam edeceğiz. Partimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir, mirasıdır. Elbette sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

Bayrağı ileriye taşıyacağız
“İzmir üzerine hayaller kuranlara sesleniyorum; İzmir’i alamayacaksınız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olmaya devam edecek. 30 ilçeyi de alacağız. Partimizdeki değişimle buna inanıyorum. Bu inancı paylaşın mücadeleye katılın” diyen Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Demokrasi bayrak değişimi. Zamanı geldiğinde bayrağı yoldaşa devretmek. Aday adayı olan, sahada olan, partimizi onurla temsil eden yoldaşlarıma teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum. Görevi devraldığımız İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve mevcut başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Emekleriyle varlıklarıyla İzmir’e hizmet ettiler, miras bıraktılar. Bayrağı biz alıp ileriye taşıyacağız. Bunu bütün ilçeler için yapacağız. Ailenizden biri olacağız. Bizleri hiçbir yanlışla bir arada görmeyeceksiniz. Bugüne kadar nasıl onurla bu mücadelede olmuşsak bundan sonra da o şekilde tertemiz mücadele edeceğiz. Ben bütün İzmir’le gurur duyuyor, bu şehrin bu milletin evladı olmaktan onur duyuyorum.”

Türkiye’ye örnek olacağız
Kalkınma belediyeciliği ile hizmet üreteceklerini belirten Tugay, “Çocuklara süt İzmir’den başladı. Kooperatifler kuruldu, tarım desteklendi. Aziz Kocaoğlu zamanında İzmir modeli dediler, örnek oldu. İhsan Alyanak döneminin belediyeciliğini büyüttük. kalkınma belediyeciliği diyoruz. Ülkede yüksek enflasyon yoksulluk yarattılar. İnsanlar masraftan zamdan şikâyet ediyor, kira ödeyemez hale geldi. Bunu yaratan ülkeyi kötü yöneten hükümet. Buna karşı darda olan vatandaşların yanında olacağız ama bununla kalmayacağız. İzmir belediyesiyle kalkınan, işsize iş bulan, ürettiğiyle uygun fiyata beslenen kent olacak, Türkiye’ye örnek olacağız. Sanat ve kültürde aydın şehir olmaya devam edeceğiz. Bu şehri kötülükten, istismardan, rantçıdan, yalancıdan, ahlaksızdan birlikte koruyacağız” ifadelerini kullandı.

Su faturaları düşecek
Vatandaşların yüksek su faturası serzenişine cevap veren Tugay, “Su parası kesinlikle düşecek. Kademe kademe azaltacağız. Başkalarının söylediği gibi olmayacak vaatlerde bulunmayacağım. Sosyal yardım alan, sosyoekonomik sorunu olan vatandaşlarımızdan başlayacağız. Maliyetleri düşürdükçe ücretler de aşağı düşecek. Ülkede enflasyonu yaratanlar enerji maliyetini yükseltenler utanması gerekenler. Onlar enflasyonu düzeltmediği, enerji giderleri, personel giderleri bu kadar yüksek olduğu, ülkede bu kadar kötü enflasyonist ortam olduğu için bunları yaşıyoruz. Ama sizin yanınızdayız. Ne su ne ulaşım parası, artık sorun olmayacak. En kısa zamanda halledeceğiz. Bu kentin kimliğine, değerlerine, iradesine sahip çıkan insanların sandıkta ittifakı gerekiyor. Bunu herkese anlatır mısınız? Bize dürüst, cesur, namuslu, cumhuriyetine bağlı, ona inanan, vatanını milletini seven, halkın hakkını savunan insanların ittifakı gerekiyor. Bu ittifak için hepinizi göreve davet ediyorum” dedi.
 
Konuşmasını bir sloganla noktalayan Başkan Tugay, “Bir Helil, bir Cemil Karabağlar’ı ayağa kaldıracak” diyerek Helil İnay Kınay’ın elini havaya kaldırdı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum