Sürekli, partililerle buluştu

İzmir'de, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, istifa eden Aydın Şengül'ün yerine AK Parti İl Başkanı olarak atanan Kerem Ali Sürekli, AK Parti il binasında partililerle bir araya geldi.

Sürekli, partililerle buluştu

İzmir'de, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, istifa eden Aydın Şengül'ün yerine AK Parti İl Başkanı olarak atanan Kerem Ali Sürekli, AK Parti il binasında partililerle bir araya geldi.

Sürekli, partililerle buluştu
18 Nisan 2019 - 14:03

Geçmiş dönem milletvekillerinden Kerem Ali Sürekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İzmir'in yeni il başkanı olarak seçildi. Görevi devraldıktan sonra İzmir'e dönen Sürekli, ilk olarak partisinin İl binası önünde toplanan partililerle buluştu. Sözlerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını getirdiğini söyleyerek başlayan Kerem Ali Sürekli, "Dün gece itibariyle Sayın Cumhurbaşkanımız il başkanlığı görevini bizlere tevdi etti. Bana şunu da söyledi, “Şimdi gidip 2023 - 2024 seçimleri için çalışacaksınız. Çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacaksınız” dedi. Sürekli,“Biz bir aileyiz. AK Parti ailesiyiz. 2023 yılına yürürken Cumhurbaşkanımızın emir buyurduğu gibi durmadan çalışacağız. Seçim yarınmış gibi çalışacağız. Olayın sırrı bu. Üç yıl Karşıyaka ilçe başkanlığı yaptım. Önemli çalışmalar yaptım. Hepinizi tanıyorum. Sıkıntıları biliyorum. Bu seçimlerdeki sloganımız var ya 'gönüllere girmek.' Halkımızın gönlüne girmek zorundayız. Girdikten sonra da kalıcı bir yer edinmek zorundayız. Bundan sonra teşkilatımızın gönlüne girmek ve orada kalıcı olmak zorundayım. 24 Haziran'da milletvekilliği görevim bittikten sonra sizlerin ilginiz alakanız kesilmedi. Allah razı olsun. Birbirimize kenetlenmek zorundayız. Safları sıklaştırmak zorundayız. Bu seçim döneminde söyledik, beka dedik. Millet hakikaten ülkesine sahip çıktı. Bize yüzde 52 oy verdi. İzmir'de yüzde 39'a varan oy aldık. Hedefimiz bu muydu? Değildi. Hedefimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni almaktı. Çalışmaya devam edeceğiz. Bir gereğini yapacağız. Zafer cenabı Allah'ındır" dedi.
AK Parti olarak 'Halka hizmet, Hakk'a hizmettir' sözüyle, tam 17 yıl önce şerefli yolculuğa başladıklarını söyleyen Kerem Ali Sürekli şöyle devam etti:
"Ben de içinizden gelen bir kardeşiniz olarak, kurucu teşkilat başkanlığından meclis üyeliğine, ilçe başkanlığından milletvekilliğine kadar birçok farklı görevde bulundum. Bu kutlu davanın yılmaz bekçisi olarak, hangi görev verilirse verilsin layıkıyla yerine getirmek için çalıştım. Tüm bunları yaparken, en büyük destekçimiz de canla başla çalışan, her daim bizimle olan siz değerli teşkilat mensuplarımız oldu. Elbette içimde büyük bir heyecan var, aynı zamanda sorumluluğu çok ağır olan bir görev üstlendiğimin de farkındayım. Böylesine şerefli ve kutsal bir görevi en iyi şekilde yerine getirmek, sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için var gücümle çalışacağımızdan asla şüpheniz olmasın. AK Parti olarak, kurulduğumuzdan günden bu yana birçok badire atlattık. Ne kapatma davası ne hain darbe girişimi ne de kapalı kapılar ardında yapılan kirli planlar, bizi yolumuzdan döndürmedi. Partimizi el birliğiyle ayakta tuttuk ve bugünlere getirdik. Elbette bunda, İzmir'de görev yapmış tüm yöneticilerimizin ve cefakar teşkilat mensuplarımızın da payı var.
Bu vesileyle geçtiğimiz dönemlerde yöneticilik görevini üstlenen tüm arkadaşlarıma teşekkürü bir kez daha borç biliyorum. Bugün, yepyeni bir göreve hep birlikte merhaba' diyoruz."
“İzmir bizim evimiz”
Bundan sonra hızlı bir yapılanmaya gideceklerini de vurgulayan Kerem Ali Sürekli, "En kısa sürede yönetimimizi oluşturacağız. Teşkilatımızın içinden gelen, bugüne kadar alın teri dökerek partimize büyük katkı sağlamış isimlerle yola çıkarak. Önümüzdeki seçim için güçlü bir yapılanmayı şimdiden sağlamış olacağız. Yönetimi belirlerken, ben yaptım oldu mantığıyla değil, karşılıklı istişare ile hareket edeceğiz. Milletvekillerimiz ve sizlerin görüşleri doğrultusunda adım atacağız. Şimdi kuracağımız kadro, bizi dört yıl sonraki seçimlerde başarıya ulaştıracak kadro olacaktır. Çok sevdiğimiz İzmir'in, hepimizin gönlünde ayrı bir yeri var. İzmir bizim evimiz, umudumuz, yarınımız. Çocuklarımızın, torunlarımızın hepimizin geleceği bu şehirde. Farklı bölgelerde bulunsak da hepimizin hayali daha iyi, sorunlarından arınmış bir İzmir'de yaşamak. Bu amaçla son yerel seçimde çok çalıştık, teşkilat olarak elimizden geleni yaptık" dedi.
Şeyh Edebali’nin şiirini okudu
Konuşmasının sonunda Şeyh Edebali'nin şiirini de okuyan Kerem Ali Sürekli, yanında olan eşi Fidan Gül Sürekli ve oğlu Furkan Sürekli'yle de kendisine verdikleri destek için teşekkür etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum