Saadet Partisi, İzmir adaylarını tanıttı

Saadet Partisi, düzenlediği etkinlikte, başta Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran olmak üzere, 30 ilçe adaylarını 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde İzmir’de yarışacak adaylarını tanıttı

Saadet Partisi, İzmir adaylarını tanıttı

Saadet Partisi, düzenlediği etkinlikte, başta Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran olmak üzere, 30 ilçe adaylarını 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde İzmir’de yarışacak adaylarını tanıttı

Saadet Partisi, İzmir adaylarını tanıttı
26 Şubat 2024 - 10:45

Saadet Partisi, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde İzmir için belirlediği büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını, düzenlenen “Aday Tanıtım Toplantısı” ile açıkladı. Programda adaylar kısa özgeçmişlerinin aktarıldığı sinevizyon gösterisi ile tanıtılırken, dört ilçenin kadın aday olarak belirlendiği görüldü. Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran ve 30 ilçe başkan adayı sahnede birlikte poz verdi.
 
Saadet Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran programda yaptığı konuşmada, “Belediye başkanı olmak için önce şehrül emin olmak lazım. Ne demek şehrül emin? Şehrinde, ilçende insanının karnını doyurabiliyorsan şehrül emin olursun. Halkının derdine dertlenen, halkıyla ağlayan, gülen demektir. Milli Görüş kadroları söylemini hayata koymuş kadrolar. Şehrin belediye makam odaları aziz milletinse, yapılması gereken ilk iş belediye başkanlarının makam odasının kapısını söküp atmaktır ki insanımız o belediyeye girdiği zaman adeta kendi evine adım atar gibi girsin. Belediye başkanının huzuruna çıkar gibi değil, abisinin, kardeşinin huzuruna çıkar gibi gönül rahatlığı ile binaya girebilsin. Milli Görüş bunu başardı, bunun örneklerini verdi” ifadelerini kullandı.
 
Belediye başkanlarının park, bahçe, yol yapmasının şehre lütuf olmadığını kaydeden Mustafa Erduran, "Şehirlere, sokaklara, caddelere asfaltlarla yol döşemeden önce, birbirine darılmış kırık kalplerin arasına sevgi yolları döşemek mecburiyetindesiniz. Şehrin gülmesi için insanımızın yüzünün gülmesi lazım. Şehrin hizmetini görecek projeleri elbette yapacağız. Ama bunları yapmak için önce şehre olan bir sevda lazım. İnsana olan bir sevda lazım. Diğer partiler de projeler ortaya koyuyor ve en güzelini kendilerinin yapacağını söylüyorlar. Söylüyorlar da neye benziyor biliyor musunuz? Bunlar zannediyorlar ki, un var, su var, tuz var, ekmek yaparım. Güzel kardeşim bir şeyi unutuyorsun. Ekmek yapmak için maya lazım maya. Maya çok kıymetli bir şeydir. Herkeste olmaz, her yerde olmaz. O maya, Milli Görüş’ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi’nde ve onun kadrolarında var" dedi.
 
İzmirlilere vaatleri, müjdeleri ve projeleri olduğunu belirten Erduran, şunları aktardı: "Damat ve gelin adayına 70 bin lira çeyiz desteği sağlayacağız. Otopark ücretlerini düşüreceğiz. Büyükşehir bünyesindeki otoparkların ilk iki saatini ücretsiz yapacağız. Toplu ulaşımdaki 90 dakika uygulamasını trafiği rahatlatmak amacıyla, halkımızın cebini rahatlatmak amacıyla 150 dakikaya çıkartacağız. Kentsel dönüşümü, rantsal dönüşüm anlayışından çıkaracağız. 10 bin ihtiyaç sahibi aileye günde iki öğün yemek dağıtacağız. İş hayatının her alanında meslek eğitimi almış daha çok kadın için meslek eğitimleri vereceğiz. Öğrencilere özel ulaşım kartını hayata geçireceğiz. Kart ile ayda 250 liraya toplu ulaşım araçlarına sınırsız biniş hakkı vereceğiz. Asansörlü otomatik otoparkları trafiğin yoğun olduğu tüm noktalara kuracağız. Mesleki eğitim atılımı ile gençlerimizi meslek sahibi yapacağız. Hangi iş kollarında yetişmiş işgücü açığı olduğunu araştırmalarımıza tespit ettik. Açık pozisyonlar için meslek eğitimi ve iş garantisi sunacağız. Barınma tesisleri projemizle ihtiyacı olan vatandaşlarımızı geçici ya da kalıcı olarak ağırlayacağız. Dikkat ettiyseniz önce insana dokunmaya gayret gösterdik. İnsana dokunmadan şehre dokunmazsınız. Gücü olanın, ceketini asanın değil; kentine sevdası olanın söz sahibi olduğu bir belediye İzmir’in hakkı. Haydi İzmir, şimdi Saadet zamanı.”
 
“94 ruhunu boşuna aramasınlar, çünkü burada”
Aday tanıtım toplantısına katılarak partililere hitap eden Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, “İnanın ki daha iyi İzmir, Saadet Partimiz ile mümkün. Kendi kavgasına düşen iki kutuplu siyasetin, milletimizin dertlerine çare bulamayacağı ayan beyan ortada. Milletin vergisini millet için harcayan, ahlaklı, dürüst belediyeciliğin adresi Saadet Partisidir, Millî Görüştür. Millî Görüş belediyeciliği; adaleti, dürüstlüğü ve ahlakı ile ilk olarak imkân ve kaynakları hakkaniyetle kullanmak. İsrafa, yolsuzluğa, ranta, rüşvete aktarılan milyonları; adil ve akıllıca kullanmak. Milli Görüş belediyeciliği üretimi yerelden başlatmak, şehirlerde yeni istihdam alanları oluşturmak. Milli Görüş belediyeciliği kapalı kapılar ardında gizli kapaklı ihaleler imzalamak değil, ne yapıyorsa milletin gözünün önünde yapmak. Milletimize hak ettiği yaşamı, daha iyi yaşamı sunacak olan ancak Millî Görüş belediyeciliği. Her yerel seçim öncesi ‘94 ruhu’ nu arayanlara sesleniyorum; Millî Görüş’ün ruhu da kendisi de işte burada!” diye konuştu.
 
Milli Görüş’ün kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Erduran’ın fotoğraflarının yer aldığı programda; “Saadet iş başına, haydi Bismillah”, “Daha iyi bir yaşam senin hakkın İzmir”, “Haydi şimdi Milli Görüş belediyeciliği” Pankartları yer aldı. Mustafa Necati Kültür Merkezi’ndeki aday tanıtım toplantısına il ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı.  
 
İŞTE AÇIKLANAN ADAYLAR
İzmir Büyükşehir: Mustafa Erduran
Aliağa: Mahmut Koç
Balçova: Seyfullah Özbek
Bayındır: Fatma Dündar
Bayraklı:  Vedat Kolukısa
Bergama: Halit Gül
Beydağ: Mustafa Bekar
Bornova: Hasan Ceylan
Buca: Selçuk Kavuşan 
Çeşme: Ahmet Hazırbulan  
Çiğli: Hüseyin Ayın
Dikili: Mustafa İnan
Foça: İsmet Topal 
Gaziemir: Hanife Bozdağ  
Güzelbahçe: Osman Tunç
Karabağlar: Mümin Baştürk 
Karaburun: Zekeriya Yılmaz 
Karşıyaka: Ozan Ganiüsmen 
Kemalpaşa: Gamze Yıldız 
Kınık: Suat Savut 
Kiraz: Mesut Sertkaya
Konak: Turhan Tutumlu 
Menderes: Ahmet Alkan
Menemen: Tekin Alptekin
Narlıdere: Serhat Afşar 
Ödemiş: Mustafa Yorucu
Seferihisar: Zehra Çakar
Selçuk: Hüseyin Günaydın 
Tire: Halil Yalçınkaya
Torbalı: Caner Dirlik 
Urla: Mehmet Orakçı 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum