Göreve geldiği andan itibaren kentin çehresini değiştiren ve güzelleştiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ilçe genelindeki 30 okulun bahçesini meyve bahçesine dönüştürecek bir proje başlattı.
Çeşme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Çeşme’de bulunan 30 okul ve öğrenci yurduna, öğretmen evine toplam 213 adet olmak üzere, 8 farklı türde meyve ağacı dikildi.
Oran, Okul bahçelerinin yeşillendirilmesi, ağaçlanması amacıyla hayata geçirilen proje ile çocuklara doğayı sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. Asıl amacın çocuklara bir fidanın nasıl yetiştiğini göstermek olduğunu belirten Oran, “Çekirdekten fidanın çıkması, toprakla buluşması, gelişip ve büyümesi, çocukların bunu gözlemleyebilmesi ve ona sahip çıkabilmeleri, ileride daha duyarlı birey olmaları açısından büyük farkındalık oluşturacaktır” dedi.
Okul bahçeleri meyve bahçesine dönüşüyor
Çeşme Belediyesi çocuklara doğa sevgisini aşılamak ve ileride daha duyarlı birey olmaları amacıyla ilçe genelindeki tüm okulların bahçesine meyve ağacı dikti.
![Okul bahçeleri meyve bahçesine dönüşüyor](https://www.demokratgazete.com/images/haberler/2023/03/okul-bahceleri-meyve-bahcesine-donusuyor.jpg)
17 Mart 2023 - 14:18
- Kent Konseyleri Bornova’da Buluştu
- Gençler “Uluslararası Yaz Üniversitesi”Nde Buluşacak
- İzmir'in Eşsiz Gün Batımında Körfez Turları Başladı
- Aşure Bereketi Konak’ta Paylaşıldı
- Lozan Barış Antlaşması’nın 101. Yılı İsmet İnönü’nün Doğduğu Evde Kutlandı
- Zabıta memuru adaylarının zorlu sınavı
- “İkinci biniş için vereceğimiz parayla gevrek yer, ayran içeriz”
YORUMLAR