Menderes engelleri aşmak için ilk adımı attı

Menderes Engelsiz Yaşam Derneği Kasabalı Restaurant’ta gerçekleşen törenle kuruluş işlemlerini tamamlayarak faaliyetlerine başladı. Derneğin Kurucu Başkanı Emrah Görenti, .

Menderes engelleri aşmak için ilk adımı attı

Menderes Engelsiz Yaşam Derneği Kasabalı Restaurant’ta gerçekleşen törenle kuruluş işlemlerini tamamlayarak faaliyetlerine başladı. Derneğin Kurucu Başkanı Emrah Görenti, .

Menderes engelleri aşmak için ilk adımı attı
23 Kasım 2022 - 09:59

Kuruluş işlemleri tamamlanan ve ilk yönetimini oluşturarak, faaliyete başlayan Menderes Engelsiz Yaşam Derneği’nin Kurucu Başkanı Emrah Görenti: “Menderes’teki engellilerin yaşamını kolaylaştıracak altyapı, eğitim ve tanımlamaların yeniden düzenlenmesi, engelli ve engelsiz tüm hemşehrilerimizin ortak yaşama kültürünün oluşması amacıyla bu derneği kurduk. En temel amacımız, ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimizin durumunu tespit etmek, biz engellilere hizmet vermek üzere çıkarılmış yasaları takip etmek ve yerel yönetimlerin engellilere yönelik verdikleri hizmetleri araştırmak” dedi.
 
Doğru eğitim, yapıcı yasal düzenlemeler ve toplumdaki engelli tanımının dönüşümü ile hayatın içinde daha çok var olan, üretime katılabilen engellilerin hayata yeni bir vizyon, farkındalık ve kararlılık katacağını vurgulayan Görenti, “Her alanda ayrımcı uygulama ve düzenlemelerin giderilmesini, yaşamlarını sürdürebilmeleri ve yakınlarından sonra bakımlarının sağlanması, resmi daireler,özel kurumlar ve Belediyenin Hayat alanlarının Engelsiz hale getirmesinin sağlanması, toplumunun diğer kesimleriyle eşit hak ve olanaklara sahip,özel gereksinimleri sürekli dikkate alınan,özgür üretken bireyler olarak toplum yaşamına etkin katılımlarını sağlamaktır. İlkbaşta komşu ilçelerimiz Buca, Gaziemir, Karabağlar, Seferihisar, Selçuk ve Torbalı olmak üzere güzel İzmir’imizin tüm ilçelerindeki engelli dernekleri ile iletişim halinde olacağız. Onlar problemlerle nasıl başa çıkmış fikir alışverişlerinde bulunacağız. Sadece tabela derneği olmak istemiyor gerçek anlamda sorunlara çözümü en doğru şekilde bulmak için gayret göstermek istiyoruz. Engelsiz Yaşam Derneğimizin çalışmalarıyla Menderes’te günlük hayatta karşılaştığımız zorluklarla mücadele ederek “yardıma muhtaç” pozisyondan “kendi kendine yetebilen” bir bireye dönüşmek için hep birlikte çalışacağız. Bu alanda yapacağımız çalışmalara öncülük eden, farklı disiplin ve meslek alanlarında yetkin, birçok uzman ve gönüllü, önemli projelerimizin uygulanmasında aktif görevler alarak hayallerimizi gerçekleştireceğimize inancım tamdır.Engelli, engelsiz tüm vatandaşlarımızla birlikte, Engelsiz Menderes için Menderes Engelsiz Yaşam Derneği'ni kurduk. Menderesliler adına hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
 
Kurucu yönetim
Emrah Görenti Başkanlığında kurulan dernek yönetim şeması şu şekilde; Başkan Yardımcıları Mesut Keyik (Psikolog, Öğretmen) ve Nurten Özbay Yıldız (Fizyoterapist), Sayman Zeki Günaydın (bankacı) ve Zeki Ağrali (Rehabilitasyon işletme Müdürü) Sekreterlerise Emine Bahar Soylu (hemşire) ve Gülşah Çavuşlu (Rehabilitasyon Koçu) oldu. Konuşmanın ardından dernek tüzüğü katılımcılara sunuldu, imza töreni ve görev tebliğ mazbatası takdimlerinin ardından program sona erdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum