İzmirliler, Kılıçdaroğlu için bir arada!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkında konuştu.

İzmirliler, Kılıçdaroğlu için bir arada!

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkında konuştu.

İzmirliler, Kılıçdaroğlu için bir arada!
22 Nisan 2019 - 14:03

Siyasetçileri sağduyuya davet eden Yücel, "Bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde gerçekleşen şehit cenazesi töreninde uğradığı saldırı için İzmirli CHP'liler Konak Meydanı'nda bir araya geldi. 

Eyleme İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları, STK, sendika temsilcileri ve çok sayıda İzmirli vatandaş katıldı.

Alandakiler ‘Kemal’e uzanan eller kırılsın’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’, ‘Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek’  sloganlarıyla bölündü. Kalabalık ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını istedi.

AYAKTA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Yücel, “Bu yapılan şehidin ailesine de büyük saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir saldırı, sıradan bir provokasyon değildir. Adına gazete denen paçavralarda kimler CHP’yi hedef göstermişse, bir takım operasyon kanallarında genel başkanımıza kimler idam tehditlerinde bulunduysa, kimler CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması yönünde talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün iki eserimden biri dediği CHP’ye kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa sorumlular onlardır. Zehirli dilin sahipleri dün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidir. Askerimize kurşun sıkarak ülkeyi bölme gayretinde olan hainlerle attıkları manşetlerde bölmeye çalışan edepsizler aynı emperyalist düzene hizmet ediyorlar. Bizler CHP’nin her bir üyesi olarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz” dedi.

SİYASETÇİLERİ SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUZ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ankara Valisi Vasip Şahin’i hedef alan Yücel ayrıca, “Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes buna uygun davranmalıdır. Siyasetçileri sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının ardından güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Bu olayın failleri bellidir. Güvenlik zafiyetine yol açanlar hakkında derhal gerekenler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf ettiği sözler dikkate alınarak derhal istifa etmeliler, o koltukları boşaltmalıdırlar. Milli Savunma Bakanına da bir sorumuz var; genel başkanımızı linç etmek isteyen, o evi yakın diyen hainlere dönüp de ‘mesajınızı verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajı vermiştir? Savunma Bakanının kurduğu bu cümle nasıl bir cümledir? Sevgili İzmirliler bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj, kimlerin değirmenine su taşıdığı bellidir. Bundan sonra sorumluluk makamındakiler kullandıkları makama dikkat etmeliler. Bizler soğukkanlılıkla oynanmak isteyen oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuva-i Milliyenin devamı olan CHP’yiz, bizler bu vatanı sahipsiz bırakmayacağız. Sizlerle birlikte cumhuriyete, barışa, hoşgörüye, Atatürk’e sahip çıkan İzmirlilerle vatanımıza, milletimize, CHP’ye, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

EL ELE YÜRÜYECEĞİZ
"Biz bedel ödedik. Bedel ödemekten korkmuyoruz" diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Genel başkanımıza daha önce Artvin’de bir saldırı yapıldı. Bilmedikleri bir şey var. Biz tohumuz, bir gider bin geliriz. Biz o bedeli ödemeye hazırız, önümüz pırıl pırıl bir gelecek, el ele, kol kola yürüyeceğiz. Bunları da yanlarına bırakmayacağız elbet hesabını soracağız” ifadelerini kullandı.
KARDEŞLİK UMUDURUMUZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK
İYİ Parti’nin İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar ise, “Cumhuriyetimizin kuruluş şehri İzmir’den sesleniyorum.  Artvin’de PKK teröristlerinin saldırısına maruz kalmış bir insana kalkan eller namussuzlarındır. Bu alçakça saldırıyı bizler İYİ Partililer olarak lanetliyoruz. Ben İzmir’den, bu şehirden bu ülkeyi yönetenlere sesleniyorum; her siyasetçinin idealleri vardır, siz muradınıza ermiş olabilirisiniz, saraylara kavuşmuş olabilirsiniz, biz bu vatanı sevenler olarak ‘siz muradınıza erdiniz bizim kardeşlik umudumuz bu topraklarda sonsuza kadar yaşayacak’ diyoruz” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum