IF Wedding Fashion top modelleri ağırladı

Moda dünyasına öncülük eden IF Weddding Fashion İzmir’de, 2023 yılında trend olacak birbirinden iddialı tasarımlar, düzenlenen defilelerle sektör profesyonellerinin beğenisine sunuluyor. Özge Ulusoy, Didem Soydan, Demet Şener, Şevval Şahin, Wilma Elles gibi ünlü modeller de IF Wedding podyumlarında boy gösterdi.

IF Wedding Fashion top modelleri ağırladı

Moda dünyasına öncülük eden IF Weddding Fashion İzmir’de, 2023 yılında trend olacak birbirinden iddialı tasarımlar, düzenlenen defilelerle sektör profesyonellerinin beğenisine sunuluyor. Özge Ulusoy, Didem Soydan, Demet Şener, Şevval Şahin, Wilma Elles gibi ünlü modeller de IF Wedding podyumlarında boy gösterdi.

IF Wedding Fashion top modelleri ağırladı
25 Kasım 2022 - 10:32

IF Wedding Fashion İzmir-Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 16. kez düzenlendi.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Ege Giyim Sanayicileri Derneği partnerliğinde düzenlenen fuarda, Türkiye’den ve 10 ülkeden abiye giyim, gelinlik, damatlık, aksesuar ile çocuk giyim ürün gruplarından 222 katılımcı yer aldı. Fuarın, kapanış gününe kadar binlerce yerli profesyonel ziyaretçinin yanı sıra farklı ülkelerden 3 bine yakın yabancı ziyaretçiye de ev sahipliği yapması bekleniyor. Fuar boyunca pek çok defile de gerçekleştiriliyor. IF Wedding Fashion İzmir, ilk iki gününde, birbirinden şık tasarımların kendine yer bulduğu defilelerle bir moda şovuna dönüştü. IF Wedding Fashion İzmir’de, 2023 modasına yön verecek tasarımlar ilk kez görücüye çıktı. Birbirinden güzel gelinlik, damatlık ve abiye modellerinin sergilendiği tasarımlar, fuarizmir’de özel olarak oluşturulan defile alanında sektör profesyonellerinin beğenisine sunuldu. 
 
İlk iki günde 16 defile
Fuarın ilk iki günü, 16 defile birden gerçekleştirildi. İlk günün gecesinde; İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi Enes Yolcu’nun birinci, Mersin Üniversitesi öğrencisi Arife Gedik’in ikinci, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi İlayda Yaşın’ın üçüncü olduğu 13. Gelinlik Tasarım Yarışması’nın Final Defilesi düzenlendi. İlk gün Murat Acar, Ümit Collection, Çırağan Couture, Edgers, Novabella ve La Mariee Atelier firmalarının solo defileleri IF Wedding Fashion İzmir podyumlarını renklendirdi. İkinci günde de Miss Lioness, Seren Moda, Rojbey, In Couture, İğne İplik Moda firmalarının solo defileleri ile World Of The Fashion by Erkan Yılmaz ile ünlü şarkıcı Della Miles’ın canlı performansı eşliğinde gerçekleştirilen Wedding Style Show karma defilelerinde, podyumda birbirinden ünlü modeller tasarımları sergiledi. Trunk Show alanında karma defile ile Ayşenur Yetişkin W/Fibonacci solo defilesi gerçekleştirildi. 
 
Avrupa’nın en büyük moda fuarı
İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, modellerle bir araya gelerek sohbet etti. Alıcı, “IF Wedding Fashion İzmir, Avrupa’nın en büyük moda fuarı. Ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Fuarımızda tüm ürün guruplarından 222 katılımcımız var. 80’in üzerindeki ülkeden ziyaretçilerimiz ve alım heyetimiz var. Defilelerimiz de fuarımıza büyük renk katıyor. Fuarımıza sektörün en önemli firmaları katıldı, aynı zamanda Ege Giyim Sanayicileri Derneği ile güzel bir Gelinlik Tasarım Yarışması yaptık” dedi. 
 
“İzmir’e güzelliğiniz çok yakıştı”
Canan Karaosmanoğlu Alıcı, “Türkiye’de gerçekten sektör çok güzel ve renkli moda şovlarına sahne oluyor ve bunların mimarı da sizlersiniz. Hepiniz de çok güzelsiniz. İzmir’e güzelliğiniz çok yakıştı. Çok teşekkürler geldiğiniz için” diye konuştu.  
 
İzmir’de olmaktan çok mutluyuz
Defileye katılan modeller de İzmir’de ve IF Wedding Fashion İzmir’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özge Ulusoy, “İZFAŞ’ın IF Wedding Fashion İzmir Fuarı’na çocukluk yaşlarımızdan bu yana geliyoruz. Kendi adıma bunun için bu fuarı düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum. Avrupa’nın en büyük fuarını yapıyorlar ve sektöre muhteşem bir istihdam sağlıyorlar. Bizi de özlediğimiz podyumlara kavuşturuyorlar. Çok teşekkür ederiz” dedi. 
 
Didem Soydan, “İzmir bizim yürümeyi öğrendiğimiz yerlerden biri. Pandemi sonrası tekrar birçok markanın olması, sektörün hareketlenmesi çok güzel. Podyuma çıktığım model arkadaşlarımın hepsi özendiğim ve beğendiğim isimler, onlarla birlikte yürüdüğüm için çok mutluyum” diye konuştu. 
 
Demet Şener de “Çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum. Tekrar burada olmaktan, tekrar podyumlarda olmaktan, sevdiğim işi yapmaktan, herkesi burada görmekten çok mutluyum” şeklinde konuştu. 
 
Wilma Elles ise “Türkiye’nin tekstil sektörü gerçekten çok büyük, dünyada en önde gelenlerden. Onun için bunun prestijini burada çok iyi hissetmiş olduk. Tasarımcıları tebrik ediyorum, burada dünyada örnek olacak çalışmalara imza atmışlar” dedi. 
 
İlk iki günkü defilelerde ünlü mankenler Özge Ulusoy, Şevval Şahin, Didem Soydan, Demet Şener, Wilma Elles, Ece Gürsel, Gizem Özdilli, Sema Şimşek, Şebnem Schaefer, Sezgi Sena Akay, Günay Musayeva gibi isimler de podyumdaydı. Duman Fashion Events ve Rönesans Ajans mankenlerinin yer aldığı defileler büyük ilgi gördü. IF Wedding Fashion İzmir üçüncü gününde; Swan, Alin Abiye, Alamo firmalarının solo defilelerine, Closing Fashion Show karma defilesine, 12. Gelinlik Tasarım Yarışması’nda ödül kazanan Hasancan Meşelik’in Performans Defilesi’ne ve Trunk Show alanında bir karma defileye ev sahipliği yapacak. IF Wedding Fashion İzmir, 10:00-19:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum