"Halkla üretip halkla yöneteceğiz"

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

"Halkla üretip halkla yöneteceğiz"

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

26 Kasım 2018 - 13:17

Tekin Akkoyun, Bayraklı Çiçek Düğün Salonu’nda toplantı düzenleyerek Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylığını duyurdu. Bayraklıların yoğun ilgi gösterdiği toplantıya yüzlerce vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Akkoyun, Bayraklı´da “Halkla Üretip Halkla Yöneten” bir anlayışı benimseyerek yaşanabilir bir Bayraklı için Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) den Aday Adayı olduğunu ifade etti.
Daha önce yaptığı görevler ile ilgili bilgi veren Akkoyun, siyasete DSP’de başladığını ve Bayraklıların oylarıyla İl Genel Meclisi Üyeliği’ne seçildiğini vurgulayarak, İl Genel Meclisi üyesi olarak Bayraklı’ya çok sayıda tesis kazandırdığını söyledi. Daha sonra 2009 yılında Kızılay Konak Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu, 2013 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildiğini anlattı. Kızılay Konak Şube Başkanı olarak çok sayıda sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Akkoyun, İzmir genelindeki giysi kutuları, üniversite öğrencilerine kıyafet ve burs verilmesini sağladıklarını söyledi. Birkaç aydır Bayraklılar’dan ve yakın çevresinin belediye başkan adayı olması konusunda telkinde bulunduğunu kaydeden Akkoyun, “Uzun yıllardır yaşadığım Bayraklı’ya hizmet edebileceğime inandığım için bu yola çıktım. Görüştüğüm herkes bu konuda beni teşvik etti ve destek vereceğini söyledi. Onların desteğiyle Bayraklı Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum” diye konuştu. “Halkın Belediyeciliğinde hiç kimseyi ötekileştirmeden eşit hizmet sağlamak, Başkan olarak seçmenine ve vatandaşına şeffaf belediyecilik anlayışıyla hesap vermek onurlu bir görevimdir” diyen Akkoyun, rantçı bir belediyecilik değil, halkıyla beraber halkçı bir belediye yönetimi olacağını vurguladı.

“Eşitlik duygusuyla yöneteceğim”

Bayraklı’nın doğal ve tarihi miraslarını, yeşil alanları koruyacağını dile getiren Akkoyun, “Hedefim, çocuklarımıza ve yaşlılarımıza nefes aldırabilecek alanlar oluşturmaktır. Kültür, sanat, spor faaliyetlerini arttırmaktır. Eşitlik duygusuyla yerel hizmeti etkin ve şeffaf yönetmektir” dedi. Akkoyun, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisinde Atatürkçü, Milliyetçi, temeli insana dayanan dönüşüm, yenilikçi, çağdaş yönetim, öncü ve önder bir belediyecilik anlayışı ile bu yola çıktığını açıkladı.Akkoyun, hazırlatmış olduğusinevizyon gösterisi ile projelerini katılımcılara tanıttı ve örneklerle anlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum