Efes Selçuk’ta deprem konuşuldu

Efes Selçuk Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bir yıl sonra 6 Şubat deprem dayanışmasını gündeme getirdi

Efes Selçuk’ta deprem konuşuldu

Efes Selçuk Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan toplantısında konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, bir yıl sonra 6 Şubat deprem dayanışmasını gündeme getirdi

Efes Selçuk’ta deprem konuşuldu
06 Şubat 2024 - 13:55

Efes Selçuk Belediye Meclis toplantısında konuşan Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel; “Deprem bölgesine giden bir vatandaş olarak söylüyorum ki, gördüğümüz şeyin izahı mümkün değildi" dedi. Şubat Ayı Olağan Toplantısı’nda Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve belediye meclis üyeleri 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybedenleri anarak temennilerini dile getirdiler.
 
Gündemde yer alan maddelerin görüşüldüğü meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Tam bir yıl önce 6 Şubat’ta sabah kalktığımızda 11 ilimizde meydana gelen faciayla karşı karşıya kalmıştık. Açıkça söylemek gerekirse deprem hepimiz için hem bazı şeyleri sorgulama hem de “Ne yapabiliriz biz?” diye hep beraber bir dayanışma örneği gösterdiğimiz önemli bir nokta oldu” dedi.
 
6 Şubat’tan kısa süre sonra deprem bölgesine gittiğini hatırlatan Başkan Ceritoğlu Sengel; “Deprem bölgesine giden vatandaş olarak söylüyorum, gördüğümüz şeyin izahı mümkün değildi. Aldığımız bilgilere göre Hatay hala kendine gelememiş. Bir daha böyle acılar yaşamayalım. Problemlerin bir an önce çözülmesi en önemli esaslardan biri olmalı. Vatandaş çok yalnız hissettiği bir dönemden geçti. Umut ediyorum bir an önce problemler çözülecek. Ülkemizin tekrar başı sağ olsun” dedi.
 
Meclis üyeleri de 6 Şubat Depremi’ni anarak bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ettiklerini dile getirdiler.
 
Öte yandan 6 Şubat 2023 sabahı deprem felaketi ile uyanan ve hiç zaman kaybetmeden Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'in birlik ve dayanışma çağrısı ile harekete geçen Efes Selçuk Belediyesi, halkından büyük desteği ile önemli bir dayanışma örneği göstermişti. İlçe halkı ile dayanışma içinde toplanan yardımları deprem bölgesine ulaşılmasını sağlayan Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, ayrıca sık sık deprem bölgesine giderek depremden etkilenen vatandaşların acısına ortak oldu.
 
Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, depremin ardından Efes Selçuk’ta Afet risklerine karşı dayanıklı kent konferansına ev sahipliği yapmış, bununla ilgili çalıştay düzenlenmesini sağlamıştı. Ayrıca Afet Müdürlüğünün de kurulduğu Efes Selçuk’ta olası depreme karşı plan ve hazırlıkların yapıldığı ve yine deprem komisyonu oluşturulmuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum