CHP adayları muhtarlarla buluştu

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Bayraklı’da muhtarlarla buluştu. Muhtarlara her zaman yanlarında olacağı sözünü veren Önal, “Dayanışma ve bize vereceğiniz bilgilerle, sürekli yanınızda olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi

CHP adayları muhtarlarla buluştu

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Bayraklı’da muhtarlarla buluştu. Muhtarlara her zaman yanlarında olacağı sözünü veren Önal, “Dayanışma ve bize vereceğiniz bilgilerle, sürekli yanınızda olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi

CHP adayları muhtarlarla buluştu
12 Şubat 2024 - 16:32

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal, Bayraklı’da muhtarlarla buluştu. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, muhtarlara “Geldiğimiz noktada biz CHP’nin yönetim anlayışının, sosyal belediyecilik anlayışının devam etmesi yolunda sizlerin de çok büyük katkılarının olacağından eminiz.” ifadeleriyle seslendi. Ayrıca, toplantıya Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da katıldı.
 
Tugay, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Demokrasi bayrak ve nöbet değişimi. Bu kaçınılmaz. Yani hiç kimse seçildiği günden itibaren ölene kadar bu görevlerde kalmıyor ve takdir tamamen partiye ait. Nasıl 2019’da kimin nereye aday olacağını, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Merkezi, Parti Meclisi, genel başkanı belirlediyse bugün de aynı şartlarda gerçekleşti. Bize düşen, bunu görev değişimi olarak görüp kabul etmek ve aday olan arkadaşlarımıza destek olmaktı. Kişiselleştirmek, biraz sınırı aşmak, buradaki itirazda partinin etik değerlerini aşmak, kendisi partiden daha üstteymiş gibi tavırlar takınmak gerçek Cumhuriyet Halk Partililiğe yakışmaz. Serdar Başkanıma ve onun gibi bu olgunluğu gösteren, yeni aday gösterilen partilimize el uzatıp yanında olan, destek olan başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Onların düşünceleri, bize bıraktığı miras ve önümüzdeki dönemde onlardan alacağımız katkı yine çok değerli olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı hiçbir zaman yere düşmedi. Bundan sonra da düşmeyecek. Biz o bayrağı daha yükseklere taşıyacağız. Hizmetleri de daha ileriye götüreceğiz. Önümüzdeki dönemde kesinlikle mahcup olmayacağız.”
 
CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, muhtarlarla iş birliği yapacaklarının altını çizerek,
“Bu bayrak yarışı. Cumhuriyet Halk Partisi, İzmir'de ve büyükşehirde iktidar. Bayraklımız'da da Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını tekrar dalgalandırmak, sizlerin desteğiyle İzmir Büyükşehir Belediyemizi bir daha kazanma noktasında elimizden geleni yapacağımızın sözünü veriyoruz. Sizlerin dayanışmasıyla, bize vereceğiniz bilgilerle, sürekli yanınızda olacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.
 
Sandal: siyaset bir yolculuk
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ise, CHP’de yaşanan görev değişiminin farklı algılara neden olmaması gerektiğini belirterek “Siyaset yolculuk ve görev değişimi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin çok kıymetli büyükşehir belediye başkan adayı Cemil Bey'i ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bayraklı adayımız da burada, onu da kutluyoruz.” diye konuştu.
 
Serdar Sandal, şöyle devam etti: “Cumhuriyet Halk Partisi 100 yıllık siyasal hareket. Bugünün partisi değil. Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin devamı. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek aynı zamanda Kuvayi Milliyeci olmak demek. Herkesi kucaklamak, kimseyi ötekileştirmemek demek. Bu boyutuyla aramızdaki görev değişiklikleri toplumda farklı algılara neden olmamalı. Çünkü bu bir bayrak değişimi. Önemli olan demokrasinin başkenti olan İzmir'i tekrar aynı unvanla taçlandırabilmek. İki tane pırıl pırıl adayımız var. Bütün çabamızla sizin yanınızda olacağız.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum