Çeşme’den Tercan’a büyük destek

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığını açıklayan Bülent Tercan’a Çeşme’den açık destek geldi.

Çeşme’den Tercan’a büyük destek

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığını açıklayan Bülent Tercan’a Çeşme’den açık destek geldi.

Çeşme’den Tercan’a büyük destek
16 Mart 2023 - 14:55


Adalet ve Kalkınma Partisi Çeşme ilçe örgütünü ziyaret eden Tercan, ilçe başkanı Yeliz Karataş ve ilçe yöneticileri ile bir araya geldi. Bülent Tercan’ın Ak Parti Çeşme ilçe merkezinin adayı olduğunu belirten başkan Karataş,  ‘Bülent Tercan ile uzun yıllardır çalışıyoruz. Çeşme Belediyesi’nde iki dönem meclis üyeliği yapmış, ilçenin turizm ve termal kaynaklarına ilişkin sorunlarını kamuoyuna doğru aktaran değerli bir çalışma arkadaşımızdır. Çeşme’nin kalkınması ve gelişmesi için önemli mücadeleler veriyor. Bülent Tercan ismi bizim için çok kıymetli. Çıktığı yolda vekil olması halinde sadece Çeşme’ye değil, tüm Yarımada’ya katkı vereceğine inanıyoruz. Türkiye’nin turizm bölgesi Yarımada için önemli bir kazanım olacaktır. Çeşme Ak Parti örgütü olarak kendisini yürekten destekliyoruz. Yapacağı çalışmalara gönüllü destekler vereceğiz’ dedi.

Anketten Tercan çıktı
Çeşme Ak Parti ilçe teşkilatının teveccühünden son derece memnun kaldığını belirten Bülent Tercan da, Çeşme’ye ve İzmir turizmine daha yararlı olabilmek için aday adayı olduğunu söyledi.
İzmir’in çok önemli turizm potansiyeli olmasına rağmen hak ettiği konumda bulunmadığına dikkat çeken Tercan, ‘Hedefimiz İzmir’e 5 milyon turist getirmek. Pek çok turizm ülkelerinde olmayan değerlere sahibiz. Doğası, tarihi, termali, inanç turizmi ile İzmir çok daha fazla gelişebilir ve refaha ulaşabilir. Bugüne kadar pek çok vizyon çizdik, öneriler geliştirdik ama düşüncelerimizi hayata geçirebilmemiz için yetki lazım, bu nedenle aday oldum’ diye konuştu.
Sanayici kimliğinin yanısıra, uzun yıllar turizm adına yaptığı çalışmalarla adını duyuran Bülent Tercan, son olarak Kavis şirketinin1. Bölge ilçelerinde isim sormadan yaptığı ‘Kimi Milletvekili Görmek İstersiniz’ konulu ankette pek çok önemli ismi geride bırakarak üçüncü sırada yer almıştı.
2 dönem Çeşme ve bir dönem Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevlerini de yapan Tercan, halen gönüllü turizm kuruluşları olan Destination İzmir’in Başkanı, ETİK ve SKAL yönetim kurulu üyesi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum