'Birlikten kuvvet doğar'

Başkan Selvitopu, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle kahvaltıda buluştu.

'Birlikten kuvvet doğar'

Başkan Selvitopu, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle kahvaltıda buluştu.

'Birlikten kuvvet doğar'
21 Mart 2023 - 15:47

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar’daki sivil toplum kuruluşu başkanları ve temsilcileriyle kahvaltıda buluştu. Karabağlar'ı modernleştirmek, insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ve toplumun tüm kesimleriyle yakın işbirliği içinde olduklarını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Birlikten kuvvet doğar” dedi.

Karabağlar Belediyesi Kibar Hizmet Kompleksi’nde gerçekleştirilen buluşmaya, Başkan Selvitopu, meclis üyeleri, muhtarlar, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, Karabağlar Kent Konseyi'nin bir önceki başkanı Saniye Nazik Işık ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun başkanlarıyla temsilcileri katıldı.

Etkinlik, saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Şehitler Haftası nedeniyle şehitlerimiz ve son afetlerde yaşamını yitiren vatandaşlarımız için dua okunmasıyla başladı. Daha sonra konuklara seslenen Başkan Selvitopu, pandemi, sel, deprem gibi ardı ardına meydana gelen doğal afetler nedeniyle bu tür buluşmaları uzun süre yapamadıklarını hatırlattı. Yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Başkan Selvitopu, “Yaralılarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyorum. Bu süreçler şunu net bir şekilde gösterdi ki, dayanışmayı, sevgi ve saygıyı her zaman ortaya koyan bir toplumuz. Anadolu insanı, her koşulda bu birlik ve beraberliği sağlayabiliyor. Bu çok önemli bir değerimiz” dedi.

 

Hazırlık geleceğe...

 

Karabağlar Belediyesi olarak bu anlayışı yaşatmaya ve 500 bin kişiye eşit hizmet götürmeye çalıştıklarını belirten Başkan Selvitopu, “Biz de seçimlerin hemen sonrasında siyaseti bir tarafa bıraktık ve hizmete odaklandık. Yaptıklarımız ortada. Yapamadıklarımızı da yaşama geçirmeye, insanlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştırmaya kararlıyız” dedi.

Meydana gelen depremlerin, kentsel dönüşümün Karabağlar için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, “Göreve geldiğimizden bu yana önceliği kentimizin planlamasına geldik. Sorumluluk alanımızdaki 2000 hektarın plan yenilemelerini tamamladık. Bu planlar, Karabağlar'ın 2050'li yıllara doğru gelişmesine yön verecek altyapı çalışması oldu. Artık nereye ticaret, konut, sosyal ve kültürel tesislerin yapılabileceği belli. Diğer yandan kurduğumuz Dijital Arşiv Sistemi'yle de, nerede kaç parsel olduğunu, bunların üzerindeki yapıların imar durumunu biliyoruz. Bir projeye başlanacağı zaman, orayla ilgili tüm bilgiler dijital olarak önünüze geliyor” diye konuştu.

 

Projeler son hızla devam ediyor

 

Karabağlar Belediyesi'nin merkezine insanı ve doğayı alan çalışmalarının aynı şekilde devam edeceğini belirten Başkan Selvitopu, 4 mahalleye hizmet verecek Çalıkuşu Semt Merkezi'nin gelecek ay hizmete açılacağını söyledi. Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi'nin yapımının yüzde 50'ler düzeyinde olduğunu bildirerek, “Bu merkezi Cumhuriyetimizin 100. yılında Karabağlar gençliğinin ve çocuklarının hizmetine sunmak istiyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Karabağlar Kent Meydanı'yla ilgili de küçük bir sorun var. Kent Meydanı Karabağlar'a mutlaka kazandırılacak. Karabağlar, Gençlik, kültür ve sanat merkezleriyle modernleşmeye ve sağlıklı kent olmaya doğru hızla ilerliyor. Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yakın işbirliğimiz devam edecek. Çünkü biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar” dedi.

Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı da, daha önce sadece Bozyaka Kültür Merkezi'ne sahip ilçenin, Karabağlar Belediyesi'nin çalışmalarıyla bugün birçok mekana, kültür sanat tesisine kavuştuğunu hatırlattı. Ağrı, “Bu konuda pek çok ilçeyi geçmiş durumdayız. Buralarda çok sayıda etkinlik yapılıyor. Böyle mekanlar oluşturduğu için hem başkanımıza, hem de Karabağlar Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İzmir ve Ege Bölgesi Sivas Dernekleri Federasyonu Başkanı İnan Demirgıran da, “Her an ulaşılabilen, halkının yanında bir başkansınız. İyi ki varsınız. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Buluşma, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum