“Belediyemizi ortak akılla yöneteceğiz”

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, saha çalışmaları kapsamında mahalle, pazaryeri ve dernek ziyaretlerini sürdürdü. Büyükşehir Adayı Tugay’ın da katıldığı buluşmalarda konuşan Mutlu, “Belediyemizi ortak akılla yöneteceğiz” dedi

“Belediyemizi ortak akılla yöneteceğiz”

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, saha çalışmaları kapsamında mahalle, pazaryeri ve dernek ziyaretlerini sürdürdü. Büyükşehir Adayı Tugay’ın da katıldığı buluşmalarda konuşan Mutlu, “Belediyemizi ortak akılla yöneteceğiz” dedi

“Belediyemizi ortak akılla yöneteceğiz”
12 Şubat 2024 - 11:52

Cumhuriyet Halk Partisi Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, saha temaslarına sabah saatlerinde Eşrefpaşa Semt Pazarı ile başladı. Mutlu daha sonra CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay ile birlikte Roman mahallelerini ziyaret etti. İsmet Paşa ve Emir Sultan mahallelerinde gerçekleşen coşkulu buluşmaların ardından Tugay ile Mutlu, hemşehri derneklerine de uğradı. Bir sonraki ziyaretini Defne Eğitim ve Yaşam Derneği’ne yapan Mutlu’nun son durağı ise Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi oldu. Partili gençlerin cadde boyunca davul, marş ve sloganlarla eşlik ettiği Mutlu, esnaf ve mekanlarda oturan gençlerle sohbet etti.
 
Başkan Adayı Mutlu, saha temaslarına Eşrefpaşa Semt Pazarı’yla başladı. Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Mutlu, istek ve talepleri not aldı. Pazaryerinin acil ihtiyaçlarını fotoğraflayarak ilgili birimlere de ulaştıran Mutlu, “Şıkır şıkır, çok güzel pazaryerlerimiz olacak. Avrupa’daki sokak pazarları standartlarında düzenlemeler yapacağız” dedi.
 
Mutlu daha sonra CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay ile birlikte Roman mahallelerini ziyaret etti. İlk olarak İsmet Paşa’ya giden ve mahalle girişinde coşkuyla karşılanan Tugay ile Mutlu’ya, Roman vatandaşlar yoğun destek verdi. Meşale ve sloganlar eşliğinde etkinlik alanına yürüyen Tugay ve Mutlu, Roman havası eşliğinde mahalle sakinleriyle oynadı. Kurulan sahnede mahallelilere seslenen Mutlu, “Hep birlikte çok güzel bir 5 yıl geçireceğiz. Cemil Başkanım ve sizlerle birlikte omuz omuza, yan yana, hiçbirinizin bir adım bile arkada olmadığı çok güzel bir dönem sizleri bekliyor. Desteğiniz için çok teşekkürler, iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.
 
Tugay ve Mutlu, Gültepe Mahallesi’ndeki Erzurum Demokrat Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Tugay, “Nilüfer Başkanım mimar, bu bölgelere hakimiyeti var. Aynı zamanda kentsel dönüşüm konusunda liyakat sahibi. Birlikte yıllardır çözüm bekleyen sorunları çözeceğiz” dedi.
 
Mutlu ise, “Hizmet yolunda beni yalnız bırakmayan Erzurumlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sonraki 5 yılda ben sizi yalnız bırakmayacağım. Sorunlarınızı Cemil Başkanım ile çözeceğiz” dedi.
 
Tugay ve Mutlu’nun sonraki durağı Emir Sultan Mahallesi oldu. Davul ve zurna eşliğinde mahalleyi dolaşan Tugay ile Mutlu, mahalle sakinlerinin taleplerini yerinde dinledi. Mahalle buluşmasında konuşan Mutlu, “40 yıldır Konak’ta yaşıyorum. Sizden biriyim, yaşadığınız sorunları biliyorum. Kimsenin kendini öteki hissetmediği, kentsel dönüşümün hızlıca başladığı, herkesin insanca barınma koşullarına kavuştuğu, istihdam olanaklarının arttığı Konak için çalışacağız” vurgusu yaptı.
 
Mahalle buluşmalarının ardından İzmir Şanlıurfa Federasyonu’nu ziyaret eden Tugay ile Mutlu’ya, CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal eşlik etti. Tugay ve Mutlu, yeni dönemde iş birliği ile hayata geçirilebilecek çalışmalar hakkında dernek yöneticileri ile fikir alışverişi yaptı. Hemşehri derneklerinin bulundukları kente kültürel zenginlik kattığını vurgulayan Mutlu, şunları söyledi: “Siz bize evinizi, dostluğunuzu açtınız. Bunu unutmayız. Bizim göz bebeğimizsiniz. Belediyeyi ortak akılla yöneteceğiz.”
 
CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, partisinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Bayraklı Belediye Başkan Adayı İrfan Önal ve Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki ile birlikte İzmir Bingöllüler Derneği’ni de ziyaret etti. Mutlu, “Desteğiniz ve varlığınız bizim için çok kıymetli. Sivil toplumdan gelen biri olarak örgütlü topluma çok inanıyorum. Birlikte çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
 
CHP’li Mutlu, daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay ile birlikte Kahramanmaraş depremleri sonrasında bölgede eğitim hakkına erişimin önündeki engelleri kaldırmak amacıyla kurulan Defne Eğitim ve Yaşam Derneği’ni ziyaret etti. Dernek faaliyetleri hakkında bilgi alan Mutlu, “Bizim de hayata geçirmeyi planladığımız alternatif eğitim projelerimiz var. 1 Nisan’dan itibaren sizinle çalışmayı da dört gözle bekliyoruz” dedi.
 
CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun gün içerisindeki son durağı ise Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi oldu. İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi, İlçe Gençlik Kolları üyeleri ve partililerin cadde boyunca davul, marş ve sloganlarla eşlik ettiği Mutlu, esnafı ziyaret ederek taleplerini dinledi. Kafe ve eğlence mekanlarında oturan gençlerle sohbet eden Mutlu’ya Kıbrıs Şehitleri Caddesi İş Adamları Derneği Başkanı Hami Torcu da eşlik etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum