Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın üçüncü günü En Güzel Koç, En Güzel Koyun ve En Güzel Kuzu yarışmalarına sahne oldu. Gölpark Menemen’de yer alan Fuar alanında gerçekleşen yarışmada dereceye giren üreticilere ödüllerini veren Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “Biz ne yapıyorsak köylümüz için, çiftçimiz için yapıyoruz. Bizim işimiz köylümüz, gücümüz köylümüz.  İşimiz Menemen, gücümüz Menemen” dedi

Menemen Belediyesi’nin ev sahipliğinde Elit Fuarcılık Hizmetleri’nin organizasyonu ile 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen ve “Toprağın Bereketi Kadın Üretici” temasının işlendiği Expomen Agro Hayvancılık, Et ve Süt Teknolojileri, Tarım ve Çiftlik Ekipmanları Fuarı’nın üçüncü günü En Güzel Koç, En Güzel Koyun ve En Güzel Kuzu yarışmalarına sahne oldu. Menemen Belediyesi’nin 170 dönüm alanda kurduğu Gölpark Menemen’de gerçekleştirilen etkinliğe başta Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin olmak üzere, Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Kazım Taklak, Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışmalarda en güzel koç, en güzel koyun ve en güzel kuzu sahiplerine kupa, madalya, altın, sürmene bıçak seti ve Menemen’e özgü toprak testiden oluşan ödüllerini Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen Ziraat Odası Başkanı Arif Metin Karagöl ve CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Kazım Taklak ile birlikte verdi.

170 dönüm alanda kurulan Gölpark Menemen’in sadece Menemen ve İzmir’in değil, Ege Bölgesi’nin en önemli projelerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Tahir Şahin; “Burada her şeyimiz var. Lunapark, kapalı spor salonu, spor sahaları, tenis kortu, go kart, fuar alanı, gölet etrafında yürüyüş alanları, Sasalı’daki Doğal Yaşam Parkı’nda bulunan hayvanların hemen hepsi buradaki hayvanat bahçemizde var. Bugün de burada ikinci Tarım ve Hayvancılık Fuarımızı yapıyoruz. Geçen yıl ki fuarımız inanılmaz başarılı geçmişti. Bu yıl da fuarımız yoğun ilgi görüyor” dedi.

Fuarlar düzenlemekteki öncelikli hedeflerinden birinin köylüyü ve kentliyi buluşturmak olduğunu ifade eden Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti; “Toprağı işlemek çok kolay bir iş değil. Biz kentliler olarak ıspanağın nasıl yetiştiğini, büyükbaş hayvanın yetiştirilmesindeki emeği görmeksek o işin kıymetini bilmeyiz. Köylünün yetiştirip soframıza getirdiği her şeyde inanılmaz bir emek var. Biz ne yapıyorsak köylümüz için, çiftçimiz için yapıyoruz.”

Dier Yazlar