Yaşar Holding, enflasyonun öngörülebilir istikrarlı bir ekonomi ve sürdürülebilir sanayinin önündeki en büyük engellerden biri olduğunu belirterek enflasyonla mücadelenin destekçisi olacaklarını bildirdi.

Yaşar Topluluğu’ndan yapılan yazılı açıklamada, enflasyonla mücadelenin, ancak değer zincirindeki tüm kesimlerin ortak iradesi ve kararlılığı ile başarıya ulaşabileceği bildirildi. Enflasyonla mücadelede, makroekonomik tedbirlerin yanı sıra özel sektör başta olmak üzere sivil inisiyatifler de dahil tüm paydaşların katılımı ve iş birliği büyük önem taşıdığı belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

‘’Biz, 73 yıldır ülke ekonomisine ve sanayisine istihdam ve yatırımları ile önemli katkılarda bulunan Yaşar Topluluğu olarak, enflasyonla topyekün mücadele sürecinde alınan ve alınacak olan her türlü tedbirin destekçisi olduğumuzu, tüm şirketlerimiz ve markalarımızla enflasyonun düşürülmesine yönelik çalışmalara destek vermeye devam edeceğimizi belirtmek isteriz. Türkiye ekonomisinin sağlam makroekonomik temelleri ile bu süreci de başarıyla geçeceğine ve istikrarlı büyümeye devam edeceğine inancımız tamdır.’’

Dier Yazlar